Tavla indir

Tavla Oyna

okey oyna

Toplamda 24 haneden oluşan tavla oyununda, oyuna başlayacak oyuncuların 15 adet pulları bulunuyor. Bu pulların doğru bir şekilde tavla tahtasına dizilmesi gerekiyor. Oyuncuların kendi pullarını rakiplerinin tarafına getirmeleri gerekiyor. Daha sonra rakibin pullarını toplamadan önce karşı oyuncunun pullarını toplaması gerekiyor. Tavla oyununda oyunu kazanabilmek için tüm pulların toplanması gerekiyor. Tüm pulları ilk olarak toplayan oyuncu oyunu kazanıyor.

tavla oyna
tavla oyna

Tavla Oynama

Tavla Oynama oyununu oynayabilmek için iki zar gerekiyor. Oyuna kimin başlayacağını belirlemek için oyuncular karşılıklı olarak birer adet zar atıyor. Hangi oyuncu büyük zar atarsa o oyuncu ilk olarak oyuna başlıyor. Böylelikle oyuna ilk olarak başlayacak oyuncu iki zarı atıp oyundaki ilk hamlesini yapıyor. Oyunda zar atışı sırayla yapılıyor. Oyuncunun oyunda iki ya da daha fazla pulu üst üste getirmesi durumunda buna kapı adı veriliyor. Bu durumda rakip kapının üzerine herhangi bir şekilde gelemiyor. Bir hanede tek pul bırakıldığında ise rakip oyuncunun o pulu vurması mümkün oluyor. Bu durumda pulun kırık olarak sayıldığı ortaya çıkıyor. Kırık pulun tekrar oynaya girebilmesi için oyuncunun zar atarak boş bir haneye kırık pulunu yerleştirmesi gerekiyor.

Tavla Oynamak

Tavla Oynamak oyununu kazanabilmek için bazı tekniklerin bilinmesi gerekiyor. Öncelikle oyuncuların açık vermeleri gerekirse kendi önlerini tercih etmemeleri gerekiyor. Bu durumda rakibin önünde bulunan ve en uzakta yer alan taşlardan açık verilmesi gerekiyor. Ayrıca oyuncuların ardışık zarlar attıklarında kapı almaları oyunu kazanmada önemli bir unsur olarak görülüyor. Ayrıca oyunda rakipte bulunan taşların kırılmadan önce oyuncunun kendi önünde bulunan taşlarda herhangi bir açık olup olmadığına dikkat etmesi gerekiyor.

Tavla Oyunları Oyna

Tavla Oyunları oyununda pul toplanması için öncelikle pulların rakibin olduğu alana getirilmesi gerekiyor. Daha sonra atılan zara göre pullar toplanıyor. Örneğin oyuncu 2 atarsa 2 nolu kapıdan bir pul toplayabiliyor. Oyunu kazanmak için pulların en erken sürede toplanması gerekiyor. Fakat oyuncuların her zar atışında pul alma zorunlulukları bulunmuyor. Böylelikle atılan bir pulun yüksek kapıdan alt kapıya götürülmesi de mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Eğlenceli Tavla İndirme Sitesi